Haber

AK Parti İzmir Milletvekili İnan: Metro ve tramvay işçilerine hak ettikleri ücret bir an önce verilmeli

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir’de metro ve tramvay işçilerinin grevi nedeniyle vatandaşların mağdur edildiğini belirterek, işçilere hak ettikleri ücretlerin bir an önce verilmesi gerektiğini belirtti.

İnan, yaptığı yazılı açıklamada, Başkan Tunç Soyer’in sorumsuzluğunu her fırsatta Cumhur İttifakı’nı hedef alarak örtmeye çalıştığını ancak hesabını sandıkta vereceğini belirtti.

Soyer’i günler öncesinden aşikar olan krizi yönetememekle suçlayan İnan, şunları söyledi:

“Metro AŞ’de yaşanan durum iflas etmiş tacirlerin bakış açısından kaynaklanıyor. Diğer firmaların durumu da beceriksizliğin ispatıdır. Mevcut durum itibariyle bütçe açığı veren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yaşananları yakından takip ediyoruz. Rakamları hedef alan Tunç Soyer, “Evine, iş yerine ulaşmakta zorlanan hemşerilerimize bunu yapmaya kimsenin hakkı yok” dedi.

Soyer ve ekibinin görev süresi boyunca bazı yerlerde ulaşım yetkisini devralmasına rağmen yeni yolların açılmadığını savunan İnan, trafik sorununun had safhaya ulaştığını kaydetti.

İnan, yaptığı açıklamada, “Metro A.Ş işçilerine hak ettikleri ücret bir an önce verilmeli. Kutlamalarda, konserlerde, kültür sanat eserlerinde ve seyahat giderlerinde tasarruf etmeyi düşünmeyen Soyer’in ceplere hapsolması kabul edilemez. personel ve çabalarına göz dikiyor.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu