Haber

Aleyna Çakır’ın Olay Yeri Fotoğrafını Sansürsüz Yayınlayan Gazeteci Erk Acarer’in Paylaşımı İnfial Yarattı!

Cesedi evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın davası tüm ülkenin yüreğinde kanayan bir yara… Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun’un tek şüpheli olarak öne çıktığı soruşturma halen sürüyor. . Gazeteci Erk Acarer, Aleyna Çakır cinayetine ilişkin olay yeri fotoğraflarını ilk kez sosyal medya hesabından yayınladı. Ancak bu fotoğrafların hiçbir şekilde sansürlenmemiş olması sosyal medyada olay yarattı!

‘Aleyna Çakır’ lakaplı 21 yaşındaki Sema Esen’in acı ölümü tüm Türkiye’de gündem oldu. Genç kız, 3 Haziran 2020’de evinde ölü bulundu.

Bornoz kemeriyle evinin kapısında asılı bulunan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü, adli tıp incelemelerinin ardından intihar değil cinayet olarak değerlendirildi.

‘Genç kız intihar mı etti?’ Soru sorulduğunda hem ailesi hem de arkadaş çevresi böyle bir seçeneğin mümkün olduğunu düşünmüyordu.

Birçok kişi Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun’dan şiddet gördüğünü belirtti. Hatta genç kıza şiddet uyguladığına dair görüntüleri sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı.

Sevgilisi Ümitcan’dan korkutucu tehditler aldığını söyleyen Aleyna’nın konuyla ilgili harekete geçerek koruma talebinde bulunduğu açıklandı. İfadelerinde’ 17 Nisan günü saat 04.00 sıralarında Ümit U.’nun arkadaşı ve tanıdığım Enes Ö. eve geldi. Ümit içeri girer girmez ‘O…’ dedi. ‘Seni öldüreceğim, işin bitti, yaşatmayacağım’ diyerek boğazımı sıktı ve yumruklamaya başladı. Yaklaşık 20 dakika boyunca bilincim kapalıydı. Kendime geldiğimde beni yere serdikten sonra yerde yatarken Ümit U’nun telefonundan Instagram’dan canlı yayın yaptığını öğrendim. Beni tehdit eden ve hakaret eden Ümit’ten şikayetçiyim. ‘Koruyucu tedbirlerin alınmasını talep ediyorum.’‘ dediği belirtildi.

Tüm suçlamaların odağındaki Ümitcan Uygun’un öldürdüğü iddia edilen Aleyna Çakır ile ilgili bugün yeni bir olay daha yaşandı.

Gazeteci Erk Acarer, Aleyna Çakır cinayetine ilişkin olay yeri fotoğraflarını ilk kez sansürsüz olarak X (Twitter) hesabında yayınladı.

Acarer’in iki görüntüden oluşan olay yeri fotoğrafını olduğu gibi paylaşması sosyal medyada heyecan yarattı. (Elbette bu görselleri sansürledik!)

Tüm haberlerde evinde asılı halde bulunduğu bildirilen Aleyna Çakır’ın cansız bedeninin sansürsüz olarak paylaşılması “insanlığı” bile sorgulanır hale getirdi.

Erk Acarer, infial yaratan sahnelerden oluşan paylaşımını hızla sildi. Daha sonra fotoğrafları sansürleyip tekrar paylaştı.

Gazeteci Acarer, paylaşımını bulanıklaştırsa da eleştirilerin hedefi oldu.

Konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu