Haber

Ankara’da suç örgütüne ağır ceza istendi

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘Ayhan Bora Kaplan’ suç örgütü hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 28’i tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, 6 örgüt liderine 1’i ağırlaştırılmış 2’şer müebbet ve 169 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede 12 kişi müşteki olarak yer alırken, 28’i tutuklu 61 kişi de sanık olarak yer aldı. Hata örgütünün kurucusu ve yöneticisinin ‘Ayhan’ kod adlı sanık Bora Kaplan olduğu, diğer yöneticilerin ise sanıklar Fethi Koyuncu, Keyifli Ayaş, Yusuf İzzet Savaş, Kanber Keskin ve Serdar Sertçelik olduğu belirtildi.

İddianamede, Bora Kaplan ve 5 örgüt yöneticisine yönelik suçlamalar şunlardı: ‘Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek’, ‘Kasten öldürme’, ‘Ağırlaştırılmış kasten öldürme’, ‘Kasten yaralama’, ‘Kişiden mahrum bırakma’ özgürlük’, ‘Ağırlaştırılmış yağma’. ‘İşkence’, ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’, ‘suçlu sayma’ ve ‘suçluyu kayırma’ suçlarından iki müebbet hapis ve 169 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. Diğer 55 sanık için ise çeşitli sürelerde hapis cezası istendi. İddianame Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu