Teknoloji

Apple’ın Resimleri Hareketli Animasyonlara Dönüştüren Yapay Zeka Aracı Ortaya Çıktı: Keyframer

ABD merkezli teknoloji devi Apple üretken yapay zeka Araçlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu içerikte; Birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberde Apple’ın düzenleme içinYeni bir yapay zeka modeli geliştirdiğinden beri bahsettiğimiz.

Şimdi ise şirketten yeni bir atılım geldi. Bu kez de Apple iki boyutlu manzaralar üzerinde komutlarla değişiklik yapılmasına olanak tanıyan, hatta manzarayı canlandıran bir yapay zeka geliştirdi. ” ana kare oluşturucuAdlı yapay zeka, animasyonlar üzerinde çalışan kullanıcıları büyüleyecek gibi görünüyor.

Keyframer GPT-4 altyapısını kullanıyor

SVG uzantılı belgeler üzerinde çalışan Keyframer, OpenAI’nin GPT-4 modeli kullanır. Bu yapay zeka aracını kullanan kişinin tek yapması gereken, bir görüntü için herhangi bir görüntü oluşturmaktır. komutu girin . Yukarıda bunun nasıl çalışacağına dair örnek bir resim bulunmaktadır. Üstteki görselde yıldızların parlaması isteniyor, alttaki görselde ise roketin Ay seviyesinin üzerine çıkması amaçlanıyordu. Keyframer’ın verdiği sonuç oldukça pratik görünüyor.

Apple’ın henüz genel kullanıma sunmadığı yapay zeka aracı, yalnızca görselleri canlandırmak için kullanılmıyor. Renklerde ana kare oluşturucu ayarlamalar ve değişiklikler için de kullanılabilir. Yani bir SVG belgesinin arka plan rengi veya o görünümdeki bir nesnenin renkleri Keyframer ile değiştirilebilir. değiştirilebilir.

Apple Keyframer’ın çok kolay bir kullanıcı arayüzü var. Yapılan açıklamalara göre bu araç yalnızca metin girişi ile kullanılabiliyor. Yani bunu kullanmak için kod bilgisine gerek yok.

Keyframer’ın bir gün tüm kullanıcılara ulaşıp ulaşmayacağı şu an için bilinmiyor. emin değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu