Haber

Baba ve oğlunu tabancayla vuran zanlı: Kendimi korumak istedim

Sait (68) ve oğlu Evren Enginyurt’u (40) tabancayla yaralayan Yusuf Ziya E. (49), emniyetteki ifadesinde kendini korumak istediği için tabancayla ateş ettiğini söyledi.

Olay, dün akşam saatlerinde Karapınar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fındık fabrikasının bahçesinde meydana geldi. Kentte fındık alıp satan Yusuf Ziya E. ile Sait Enginyurt ve oğlu Cihan Enginyurt fabrikanın bahçesinde buluştu. Tezlere göre taraflar arasındaki tartışma büyüyerek tartışmaya dönüştü. Yusuf Ziya E., babası ve oğlunun üzerinde taşıdığı tabancayla kendini vurdu. Baldırından yaralanan Sait Enginyurt ile sırtından yaralanan Cihan Enginyurt kanlar içinde yere yığıldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalenin ardından kentteki özel bir hastanede tedavi altına alındı. Olayın ardından Ordu İl Emniyet Müdürlüğü’ne giden Yusuf Ziya E., polise teslim oldu.

‘KENDİMİ KORUMAK İSTEDİM’ Yusuf Ziya E., emniyetteki ifadesinde, kendisini korumak istediği için silahını kullandığını belirterek, “Sait’in akrabası olan Adnan E. ile tartıştım. ve Evren Enginyurt, daha önce olay günü fındık fabrikasının bahçesinde buluştuğum baba ve oğula, “Aramızda tartışma çıktı. Sonra beni dövmeye başladılar. Kendimi korumak istediğim için ateş ettim. Vermek veya almak konusunda aramızda hiçbir rekabet olmadı” dedi.

Öte yandan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu