Haber

Beşir Derneği Gönüllüleri Deprem Şehitlerini Anma Programında Buluştu

Beşir Derneği gönüllüleri “Tedbirden Düşünceye 6 Şubat Deprem Şehitlerini Anma Programı”nda bir araya geldi.

Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Çok sayıda gönüllünün katıldığı etkinlikte derneğin deprem bölgelerinde yaptığı çalışmaları anlatan bir video gösterildi.

Programda konuşan Beşir Derneği Başkanı Fatih Sarıyar, çalışmalarında kendilerine destek veren tüm gönüllülere ve sivil toplum kuruluşlarına minnettar olduğunu belirterek, “6 Şubat 2023’te Türkiye en acı gününe uyandı. Ateş sadece düştüğü yeri değil, hepimizin yüreğini yaktı.” söz konusu.

Hayatını kaybeden herkesi rahmetle andığını belirten Sarıyar, “Bunu tüm kurumların emeğine şahitlik etmiş bir kardeşiniz olarak söylüyorum; devletimiz Allah’a çok şükür çok güçlü.” sözlerini kullandı.

Sarıyar, Beşir Derneği’nin deprem bölgelerinde yürüttüğü faaliyetlerle ilgili şunları söyledi:

“11 ilimizde 98 noktada 630 kişilik arama kurtarma grubuyla faaliyet gösterdik. 10 bini aşkın gönüllü ve işçimizle sahada hizmet verdik. 320 servis aracımızı 231 noktada takviye faaliyetlerine tahsis ettik. İllerimizde düzenlediğimiz 409 insani yardım TIR’ıyla, “206 bin parça giysi, 125 binin üzerinde gıda paketi, 14 milyonun üzerinde temizlik malzemesi ve diğer temel malzemeleri İstanbul’da afetzedelere ulaştırdık.” akut faz.”

Sarıyar, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılara da dikkat çekerek, “Dünyanın gözü önünde büyük bir katliam yapılıyor. Öldürülen her çocukla kendimizi perişan hissediyoruz. Ülkemiz ve sivil toplum kuruluşlarımız bunu yapıyor. Bu zulmü durdurmaya çalışıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu