Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş depremiyle ilgili mesaj paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde kaybettiğimiz canların acısı, ilk günkü tazeliğiyle yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Yüzyılın birliği, yaşananlar karşısında ortaya çıkmıştır.” yüzyılın felaketi.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depreminin yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, “Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde kaybettiğimiz canların acısı, ilk günkü gibi yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. 53 bin 537 şehitimizin her birine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Kaybettiğimiz canlarımıza rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yüzyılın felaketinde yaralanan 107 bini aşkın vatandaşımıza acil şifalar diliyorum.” “Bir kez daha dileklerimi tekrarlamak istiyorum. Tedavileri devam eden yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

İnsanlık tarihinin en kadim yerleşim yerleri arasında yer alan 11 ilde yaşanan yıkımın büyük olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylesi büyük felaketler ve büyük acılar aynı zamanda milletlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin gücünün azaldığı dönüm noktalarıdır. Allah’a şükür milletimiz bu acı ve tarihi sınavı atlattı.” “Devletimiz tüm imkanlarıyla derhal harekete geçerken, Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, yüzyılın felaketi karşısında yüzyılın birliği ortaya çıkmıştır. Yere serdiğimiz canları Fatihalarla, dualarla ve üzüntülerle anarken, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti;

“Şehirlerimizi inşa ederek yeniden canlandırana, evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı güvenli bir yuvaya kavuşturana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle felaketler yaşatmasın, yaşatmasın. bizi bu tür testlere…” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu