Ekonomi

GAİB’de yeni nesil ihracat destekleri devreye girecek

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Yeni Nesil İhracat Temeli tanıtımına ev sahipliği yapacak. Sunumda uzmanlar, GAİB üyelerine “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Ön Finansman Modeli”ni tanıtacak.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Ön Finansman Modeli Sunumu” 20 Aralık 2022 tarihinde GAİB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecektir. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Bakanlık yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyon ile ihracatçılar yeni nesil ihracat destekleri hakkında bilgilendirilecek. Saat 12:00’de başlaması planlanan tanıtım programında sırasıyla KOBİ ve Kümelenme Bazında Daire Başkanlığı, Tanıtım ve Fuarcılık Daire Başkanlığı, Markalaşma ve Tasarım Takviyeleri Daire Başkanlığı, E-İhracat Daire Başkanlığı tarafından sunumlar yapılacak. , Dijital Pazarlama, Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler. Daha sonra TÜRK EXİMBANK A.Ş. ve İhracat Geliştirme A.Ş. – İGE A.Ş. sunumlarını yapacaklar.

“Devlet yardımları tanıtımımıza ihracatçılarımızı bekliyoruz”

Gaziantep ve bölge illerinde faaliyet gösteren ihracatçıları tanıtıma davet eden ve katılımlarına büyük önem veren GAİB Koordinatörü Başkanı Fikret Kileci, “İhracatçılarımızın her zaman yanında olan devlet büyüklerimiz ihracat için devlet desteklerini çatısı altında topladı. Ağustos ayının son günlerinde yayınladıkları kararla tek çatı altındayız.Bu çerçevede birçok yenilik var.Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin en değerli ekonomik desteklerinden biri olan ihracat ile hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Gaziantep ve bölge illerimizde faaliyet gösteren, ihracat kültürümüze her türlü katkıyı sağlayan bu gezimizde büyük emek ve katkılar sağlamaktayız.Geçen gün eşsiz nitelikler kazanan ihracatçılarımıza başarılarından dolayı teşekkür ediyoruz. bu başarılı ihracat çizgisine katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Her geçen gün gelişen ve dijitalleşen dünyada çağın gerisinde kalmamak. E-ihracat takviyelerimiz de tanıtımda konuşulacaktır. Özellikle e-ihracat üsleri konusunu kaçırmamalarını tavsiye ederim. Çünkü çağı yakalamak için e-ihracata yönelmekte fayda görüyorum. E-ihracat sağladığı avantajlarla birlikte sunduğu kolaylıklar devlet desteğiyle birleşince boyut ve değer olarak arttı. Ayrıca küresel ölçekte finansmana erişimin zorlaştığı bu dönemde, hükümetimiz de biz ihracatçılar için çeşitli enstrümanları devreye sokuyor. Eximbank ve İhracat Geliştirme A.Ş. yetkilileri yanımızda olacak. Devletimizin sunduğu yeni vakıfları yetkililerden dinlemek için tüm ihracatçılarımızı 20 Aralık’ta GAİB hizmet binamıza davet ediyoruz. Ücretsiz katılım için ilgililerin www.gaib.org.tr adresimizde bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu