Teknoloji

İlk Wonder Woman Detayları Sızdırıldı

İlk Wonder Woman detayları sızdırıldı. WB Games Montreal yardımı ile geliştirilmesine devam edilen ve DC evrenindeki Shadow of War diyebileceğimiz oyun ile ilgili olarak sızdırılan detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Red Dead Redemption PC Dosya Boyutu Sızdırıldı


Monolith Productions tarafından geliştirilmekte olan Wonder Woman, 2021 yılının The Game Awards şovunda duyurulmuştu. Yapı olarak tek oyunculu açık dünya oynanışa dayalı olup, DC evreninde geçen özgün bir hikaye anlatılacak. Öyle ki Themyscira ülkesinden Diana olarak mücadele edeceğimiz oyunda, Amazon ailesini ve modern dünyadaki insanları bir araya getirmeye çalışacağız.

İlk Wonder Woman Detayları Heyecanlandırdı

Üzerinden oldukça uzun zaman geçmiş olmasına rağmen, resmi yeni detayların paylaşılmadığı ve WB Games Montreal stüdyosunun da yardımcı kuvvet olarak geliştirilme aşamasına dahil olduğu Wonder Woman ile ilgili ilk detaylar sızdırıldı. Daha önceden bahsedildiği üzere Nemesis sisteminin de dahil edileceği oyunda, düşmanlarımız bizi hatırlayacak ve kendi inanışları doğrultusunda reaksiyon gösterecekler.

Hikayenin akışı sırasında annemiz olan Kraliçe Hippolyta ve kardeş Amazon’lar ile ilişkimizi düzeltmemiz gerekecek. İlişkimizin zedelenmesinin kaynağında, yıllar önce Themyscira’yı terk etmemiz ile kendilerini ihanete uğramış gibi hissetmeleri var. Nihai hedefimiz ise istilacıları ortadan kaldırarak Circe’nin evimizi ülkemizi yok ederek tarifsiz güce ulaşmasına engel olmak.

Hızlı tempolu ve Batman: Arkham oyunlarındakine benzer çatışma sisteminin kullanılacağı Wonder Woman, düşmanlarımızı bertaraf edebilmek için tanrısal güçlerimizi kullanmamıza olanak tanıyacak. Bununla birlikte, Lasso of Truth gibi güçlü silahları kullanabilmemiz de mümkün olacak. Ayrıca Themyscira üzerinde uçarak araştırma yapabilecek ve Yunan mitolojisinden efsanevi halkı keşfedebileceğiz.

Şu an için süper kahramanın oyununun ne zaman çıkacağı bilinmiyor olsa da, hem konsept sanat çalışması hem de açıklama kısmına bakacak olur isek DC evrenindeki Shadow of War gibi görülebilir. Bununla birlikte, Warner Bros. Games tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan canlı servis oyunlara verileceği yönündeki açıklama da aklımızın bir köşesinde duruyor. Her ne kadar şirket sözcüsü bu konuda “Wonder Woman dinamik açık dünuada geçen tek oyunculu aksiyon macera oyunu olacak. Bu üçüncü kişi deneyimi oyuncuların Themyscira’lı Diana olmalarına ve Nemesis Sistemi’ni içerir iken DC Evreni’ninde geçen özgün bir hikaye sunacak. Wonder Woman canlı servis olarak tasarlanmıyor.” şeklinde bir açıklamada bulunmuş olsa da, kafalarda yine de bir şüphe yaratmadı değil. Bunu zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz. Ancak oynanış olarak bilhassa Batman: Arkham, Shadow of Mordor ve Shadow of War oyuncularını bir hayli memnun edecekmiş gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu