Haber

Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeida: Netanyahu ve askerlerine diz çökeceklerini müjdeliyoruz

HamasBunun ardından silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail Gazze’ye yönelik saldırılar 26’ncı gününde de devam ediyor. Bölgede çatışmalar yoğunlaşırken Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Tel Aviv yönetimine bir kez daha meydan okudu.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

HamasBaşlattığı operasyonun ardından 26 gün boyunca Gazze’yi bombaladı İsrail , şehirde adeta katliam yapıyor. Sivillerin bulunduğu birçok noktayı vuran İsrail ordusu, 8 binden fazla kişiyi öldürdü. Tanklarıyla kent sınırlarına giren İsrail askerleri ile Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

“GAZZE’DEKİ GÜÇLERİ KURTARMAK 20 YIL OLACAK”

Bölgedeki gelişmeler takip edilirken Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde yeni bir açıklama yaptı. Ebu Ubeyde, İsrail’in kara operasyonuyla bir askeri kurtardığı yönündeki açıklamayı yalanlayarak, “İsrail’in İzzeddin el-Kassam’ın elindeki bir esire ulaşması mümkün değil. Benyamin Netanyahu ise övünüyor ve bir askerin serbest bırakılmasını kutluyor” dedi. Bir ay süren savaştan sonra esir düşmüşse, o zaman Gazze’de kalan esirlerin durumu da budur.” “Bu yöntemle onu kurtarmak 20 yıl alır.” dedi.

“GAZze işgal askerleri için mezarlık olacak”

Netanyahu’ya gözdağı veren Ebu Ubeyde, “Bu savaşla Netanyahu’nun Gazze’deki ezici zaferi çöktü, dolayısıyla onun siyasi geleceği de son bulacak. Ve Allah’ın izniyle bu sonun başlangıcı olacak” dedi. Gaspçı varlık Netanyahu ve askerlerine savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz.” “Bu savaşta kurtuluş savaşının başlangıcını ve işgalin sonunu görüyoruz. Allah’ın izni ve gücüyle daha yapacak çok işimiz var. Ve söz verdiğimiz gibi Gazze işgale mezarlık olacaktır. askerler ve siyasi liderlik.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu