Haber

Kayseri’de Keser Cinayeti: 2 Oğul Serbest Bırakıldı, Komşu Tutuklandı

2 OĞLU HUR, KOMŞUSU TUTUKLANDI

Kayseri’de Hasibe Soykuk’un (51) başına keserle vurularak öldürülmesinin ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen iki oğlu serbest kalırken, komşuları İsmail Kocatürk ise tutuklanarak Bünyan’a konuldu. Hapishane.

115 SAAT KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İZLENDİ

İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT grupları, Hasibe Soykuk’un cinayet zanlısının bulunması için çalışma başlattı. Ekipler, 115 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek, merhum Soykuk’un evinin arka bahçesini gösteren görüntülerde, bir kedinin hayatın normal akışına aykırı davranarak panik içinde kaçtığını belirledi. Bunun üzerine kedinin kaçtığı bölgede yapılan incelemede Hasibe Soykuk’un komşusu ve çocuklarının arkadaşı İsmail Kocatürk’ün evinin bulunduğu yerde kan izleri olduğu belirlendi. Şüpheli komşu Kocatürk’ün evinde yapılan incelemede evin bazı yerlerinde ve lavaboda kan izlerine rastlandı.

MALZEMELERİ ÇANTAYA ALDI

Jandarma ekipleri çevredeki kamera kayıtlarını inceleyerek İsmail Kocatürk’ün elinde çanta ve ekipman taşıdığını belirledi. Kocatürk, emniyetteki ifadesinde, suçta kullanılan keser ile söz konusu çantanın içindeki kanlı elbise ve ayakkabıları evden uzakta boş bir alana attığını söyledi. Jandarma ekiplerinin araştırdığı alanda da söz konusu ekipmanlara el konuldu. Hasibe Soykuk’u kafasına keserle vurarak öldürdüğü iddia edilen İsmail Kocatürk’ün ‘hırsızlık’ ve ‘dolandırıcılık’ olmak üzere 9 farklı sabıka kaydının olduğu ortaya çıktı.

Samed Aydın SUN/KAYSERİ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu