Haber

Keşan ilçe yönetimi İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti, Keşan Kaymakamlığı görevlerinden istifa etti.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, İlçe İdare Meclisi üyeleriyle parti teşkilatında düzenledikleri basın toplantısında il başkanlığına yapılan atamayı doğru bulmadıklarını söyledi.

Atamada tüzüğe aykırı davrandıklarını savunan Yılmaz, şunları kaydetti: “Seçim arifesinde tüm siyasi partiler teşkilatlarını bir bütün olarak ayakta tutmak için her zamankinden daha fazla çabalarken, ÂLÂ Parti’nin üst yönetiminde yer alan ve asıl görevi örgütün ahengini bozmak olan, unvanları zıt olmasına rağmen hiçbir sorumluluğu yoktur.Bu atamadaki görevlilerin amaçları parti vicdanında anlaşılmamış ve kabul edilmemiştir.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde bazı koltukları işgal eden ve UYGÜN Partisi’ni iktidar olacak partiden iktidarı belirleyecek partiye döndürmek isteyen oportünistler, Meclis’te milletvekilliği vermek için Edirne İl Teşkilatı’nı terfi ettirdiler. dün şımarık, milletvekilliği taleplerinde sürekli kafasında sızlananlara başka yerden veremezlerdi.

Pazar günü açıklanacak olan proxy sıralama yöntemini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sebeple ilçe başkanlığı görevimden yönetim kurulu üyelerimizin istişareleri ile birlikte yönetim kurulu üyelerimizin istifa ettiğini kamuoyuna bildiririm” dedi.

Yılmaz, parti üyeliklerinin devam ettiğini ve görevden istifa ettiklerini vurguladı. (HABER MERKEZİ)

Daha önce Edirne İl Genel Meclisi GEZEL Parti Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisi DÜZGÜN Parti üyeleri Şener ve Ergun Dönmez ve çok sayıda kişi partilerinden istifa etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu