Haber

Londra’da Arabaya Alkali Madde Saldırısı

Londra’nın güneyinde bir kadın ve iki kızı, arabalarındayken alkali maddelerle saldırıya uğradı. Clapham’da dün akşam saat 19.25 sıralarında meydana gelen olayda, 5 polis memuru ve yardıma çalışan 4 kişi hafif yaralandı.

Metropolitan Polis Şefi Mark Rowley, BBC Londra Radyosu’na, şüphelinin kurbanları tanıdığını ve onları hedef aldığını söyledi.

Endişeleri anladığını ancak bu tür olayların son derece nadir olduğunu belirtti. Bunun bir terör saldırısı olmadığını da sözlerine ekledi.

Saldırgan gece boyunca helikopterlerle arandı ancak henüz yakalanamadı. Arama çalışmaları devam ediyor.

Saldırıya uğrayan çocuklardan birinin sekiz, biri üç yaşında olduğu açıklandı. Anne ve küçük kızın yaralanmalarının “kalıcı” olabileceği belirtildi.

31 yaşındaki yaralı anneye yardım eden görgü tanıklarından biri, kadının “Göremiyorum, göremiyorum” diye ağladığını söyledi.

Bölgede yaşayan bir çift, yardım daveti aldıktan sonra sokağa çıktıklarını söylüyor.

“Dışarıya çıktık ve bir adamın bir kızı arabadan çıkardığını gördük. Daha sonra onu iki kez yere çarptı. Onun peşinden koştum ama ayağımda terlikler vardı ve fazla uzağa gidemedim. Geri döndüğümde saldırıya uğrayan kadını gördüm. “Gittim, su aldım” diyen görgü tanığı, kadının yüzünde ciddi yanıklar olduğunu ifade etti.

Saldırıya uğrayan çocuklardan birini taşıyan eşinin de yüzünde, kollarında ve dudaklarında daha az ciddi yanıklar oluştu.

Tanık hastaneye kaldırılarak tedavisinin ardından serbest bırakıldı.

BBC yerel haber editörü Mark Easton, son yıllarda amonyak, çamaşır suyu ve sodyum hidroksit gibi alkali maddelerin silah olarak kullanıldığı “asit saldırıları” olarak tanımlanan saldırılar nedeniyle endişelerin arttığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu