Haber

Münir Karaloğlu kimdir?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla İçişleri Bakan Yardımcılığına atanan eski Diyarbakır Valisi ve kayyum Münir Karaloğlu, 1964 yılında Rize Çayeli Kaptanpaşa’da doğdu.

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılında kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylığı süresince İngiltere’de kamu yönetimi alanında 8 ay çalıştı.

1994 yılında Kırıkkale-Karakeçeli Kaymakamı olarak görev yaptı.

Harran Kaymakamlığı, Çekerek Kaymakamlığı, Reşadiye Kaymakamlığı, Kırklareli Vali Yardımcılığı, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği (Başbakan Danışmanlığı) görevlerinde bulundu.

2004-2009 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yaptı.

Aynı dönemde Yerel Yönetimler Kamu Patronları Sendikası’nın (YERELSEN) kuruluşuna öncülük etti. Mayıs 2009 tarihine kadar birlik genel başkanı olarak görevine devam etti.

2009 – 2013 ortalarında Van Valiliği, 2013-2016 ortalarında Bursa Valiliği ve 2016-2020 ortalarında Antalya Valiliği görevlerinde bulundu.

2020 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliğine atanan Karaloğlu, aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum olarak görev yaptı.

Karaloğlu, kişisel internet sitesinde kendisini şöyle anlatıyor: “Kırgız Cumhuriyeti’nin köklü üniversitelerinden Mahmud Kaşgari Barskani Doğu Üniversitesi’nden “Fahri Doktora” sahibi olan Karaloğlu, yüksek çalışma temposu, zekası ve zekasıyla eşsiz bir devlet adamı olarak biliniyor. ve esprili kişilik.” (HABER MERKEZİ)

inhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu