Haber

Öğrencilerin YKS başvuru ücretini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) başvuracak 25 yaş ve altı gençlerin sınav ücretlerinin belediye tarafından karşılanacağını bildirdi.

Zolan yaptığı yazılı açıklamada, Denizli’de ikamet eden ve lise veya dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler ile lise veya dengi okullardan mezun olup 25 yaşını doldurmamış gençlerin 2023 YKS’ye başvurduğunu kaydederek, sınav ücretlerinin Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı açıklandı.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlere küçük bir jest yapmak istediklerini belirten Zolan, yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin üniversite sınavına çıktıkları yolculukta yanlarında olmak istedik. Gençlerimiz için elimizden bir şey gelmiyor. Bırakın onlar da hedef ve idealleri için çalışmaya devam etsinler. Biz her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedim.

Öğrencilerin sınav başvuru ücretlerinin yatırıldığı banka dekontunu Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulacak internet sitesine yüklemeleri gerektiğini belirten Zolan, sınav ücretlerinin banka ve ÖSYM denetimlerinin ardından ilgili hesaplara yatırılacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu