Haber

Petrol-İş Üyesi İşçiler, Portakal Plastik Şirketi Önünde Uyarı Eylemleri Başlattı

Portakal Plastik Üretim Pazarlama A.Ş. tarafından örgütlenip yetkilendirilen işçiler, önce toplu iş sözleşmesi (TİS) masasına oturmayı kabul eden, ardından yetkiye itiraz ederek maaş zammı teklif eden işverene karşı uyarı eylemleri başlattı. sendikadan bağımsızdır. Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek, “Taleplerimiz karşılanana kadar mücadele devam edecek” dedi.

Portakal Plastik Üretim Pazarlama A.Ş.’deki işçilerin ardından Kocaeli’de Petrol-İş Sendikası’nda örgütlendiler, 27 Mayıs 2022’de işyerinde izin aldılar. Yetki başvurusu sonrası patron TİS masasına oturmayı kabul etti ama bir süre sonra maaş zammı teklif etti. sendikadan bağımsızdır. Sendika çalışanları dün buna karşı uyarı hareketlerine başladı.

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek, ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“Yetkiye başvurduğumuzda işveren itiraz etti. İşveren masaya oturacakken biz TİS taslağını sunduk, iki tane CBA müzakeresi oldu. Bu süreçte işveren ‘Yetkiden sonra imzalarız’ dedi. 2023 taban fiyatı belirlendi.’ Ancak patron sözünü geri aldı.2023 taban fiyat artış oranı açıklandıktan sonra patron masaya gelemeyeceğini, mahkeme kararından sonra görüşebileceklerini, mahkeme kararını beklediğini söyledi.

Bunun üzerine bugün uyarı hareketleri başladı. Taleplerimiz; enflasyon artı yüzde 30 zam, sosyal haklar, maaş ikramiyeleri. Bu başlıklar müzakere edilecek tekliflerdi. Taleplerimiz karşılanana kadar mücadele devam edecek.”

atkaracalarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu