Haber

Piknikçiler kirletti doğaseverler temizledi

Piknikçiler kirletti doğaseverler temizledi

MALATYA – Malatya’nın Yazıhan ilçesinde bulunan ve piknikçiler tarafından kirletilen Karasu Göleti ile çevresi doğaseverler tarafından temizlendi.

Doğal güzelliği ve berrak suyuyla vatandaşların dikkatini çeken Karasu Gölet’ini ziyaret eden piknikçilerin bıraktığı çöpler etraf kirliliğine neden oluyor. Tabiat kirliliğine ve etraf paklığına dikkat çekmek isteyen tabiattaki bir yolcu ve İnönü aktüel toplumsal medya kullanıcıları bir aktiflik düzenleyerek yaklaşık otuz kişilik doğaseverle Karasu ve etrafını temizledi.

Sosyal medyadan doğaseverleri bir ortaya getiren sayfanın sorumlusu Barış Köroğlu, piknikçiler tarafından kirletilen Karasu Gölet’inin çevresini temizlemek amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Köroğlu, Karasu bölgesine geldiklerinde doğal manzara yerine çöp yığınlarıyla karşılaştıklarını belirterek, “Yakın bir zamanda İnönü Güncel sayfası bir doğa fotoğrafının temizlikten öncesi ve sonrası paylaşımı yapınca bende bu paylaşıma yorumda bulundum. Çevre temizliği konusunda Malatya’da öncülük etmek istedim. Sonrasında toplumsal medya hesabımızdaki paylaşımlarla doğasever kitle ile irtibat halinde olduk. Bugün buraya geldik bu kadar çöp çıkacağını düşünmedik. Her taşın altında çöp çıktı. Epeyce meşakkatli bir formda paklık çalışmamız oldu. Böylesi çalışmalara devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Doğamızı korumak ve bizden sonraki nesillere pak bırakmak istiyoruz”

Doğayı korumak ve sonraki nesillere temiz bırakmak için gönüllü topluluk oluşturduklarını ifade eden Köroğlu, ” Fikir aklımıza gelir gelmez Malatya Büyükşehir Belediyesi ile paylaştık. Belediye de ulaşım, paklık gereci konusunda katkı sağladı. Özel işletme sahibi otelimiz de dayanak sağladı. Tabiatımızı korumak ve bizden sonraki nesillere tabiatımızı daha pak bırakmak istiyoruz. Bugün 30 şahsa yakın istekli topluluk var. Tabiatımızı korumak ismine bu çeşit etkinliğimizi vakit zaman yapmayı planlıyoruz. Malatya Büyükşehir belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu