Ekonomi

Pineapple Financial, 3,5 milyon dolarlık halka arzla NYSE’ye giriş yaptı

Kanadalı ipotek komisyoncusu Pineapple Financial Inc., ilk halka arzını (IPO) bugün tamamladı ve harcamalar öncesi 3,5 milyon dolar topladı. Kanada’da ev satın alımını geliştirmek için gelişmiş bulut tabanlı araçlar ve yapay zeka (AI) kullanmaya odaklanan şirket, her biri 4 dolardan 875.000 adi hisse senedi teklif etti. Halihazırda NYSE Amerikan Borsası’nda PAPL koduyla işlem gören bu hisse, teknoloji merkezli şirket için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

Halka arz, kitap yöneticisi olarak Benchmark Investments LLC’nin bir bölümü olan EF Hutton ve eş yönetici olarak Dominari Securities LLC tarafından yönetildi. İşlemin hukuki desteği, Pineapple Financial adına Sichenzia Ross Ference LLP ve EF Hutton adına Lucosky Brookman LLP tarafından sağlandı.

Pineapple Financial’ın ağı, Kanadalıların ev sahibi olmalarına yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı sistemler kullanan yaklaşık 600 komisyoncudan oluşuyor. Pineapple Financial, temel ticari faaliyetlerine ek olarak, ülke çapındaki kanser hayır kurumlarına sponsorluk yaparak toplum katılımına olan bağlılığını göstermektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu