Ekonomi

Renault Grubu ve OYAK, İspanya merkezli HORSE Holding ile ortak oldu

Renault Grubu ve OYAK, İspanya merkezli HORSE Holding ile ortaklığa imza attı.

Renault Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Oyak Renault’nun Türkiye’deki Bursa fabrikasında faaliyet gösteren motor ve güç aktarım sistemleri tesisinin üretim faaliyetlerine Bursa’da “OYAK HORSE” adı altında devam edilecek.

Türkiye dahil 7 ülkede faaliyet gösterecek olan HORSE Holding, gelişmiş hibrit ve düşük emisyonlu motorlar ile güç aktarım sistemlerine ilişkin bilgi ve varlıkları tek çatı altında toplayacak.

Merkezi Madrid’de bulunan HORSE Holding, yıllık 3,2 milyon üretim kapasiteli 8 tesis ve 3 Ar-Ge merkezi ile Renault Grubu’nun gelişmiş hibrit ve düşük emisyonlu motorlar ve güç aktarım sistemleri alanındaki endüstriyel bilgi birikimini ve varlıklarını devralıyor.

Bugüne kadar OYAK Renault bünyesinde bulunan motor ve güç aktarım sistemleri tesisine OYAK’ta “OYAK HORSE” adı verildi ??????? Üretim Renault’nun Bursa fabrikasında devam edecek.

OYAK HORSE, yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon, motor, dişli kutusu üretim ve Ar-Ge merkezi ile çalışacak. Yeni ortaklık, Türkiye’de düşük emisyonlu motor üretim yatırımları için fırsat sağlayacak.

İspanya, Arjantin, Portekiz, Brezilya, Şili, Romanya ve Türkiye’de faaliyet gösterecek şirkette Renault Grubu’ndan 9.000 çalışan çalışırken, Türkiye’de OYAK’ın ortaklığıyla Bursa’daki HORSE tesisinde 875 kişi çalışıyor.

alasehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu