Haber

Şenol Güneş, PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’i Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamada Güneş’in Adana Demirspor maçı sonrası yaptığı sportmenlik dışı açıklamalar nedeniyle disiplin cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Beşiktaş’ın ahlaksız ve kötü niyetli tezahüratlar ve saha olayları nedeniyle meclise sevk edildiği bildirildi.

Ne olmuştu?

Süper Lig’in 35. haftasında Adana Demirspor ile Beşiktaş, Yeni Adana Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Bu çabasında siyah-beyazlılar güçlü rakibini deplasmanda 1-0 geriye düşmesine rağmen 4-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından Beşiktaş’ın deneyimli teknik direktörü Şenol Güneş, TFF’yi eleştirdi. Güneş şu ifadeleri kullandı:

“Bunu suçlamak için söylemiyorum ama bu lig, sonucu ne olursa olsun mantıksız ve kuralsız bir lig. 2-3 hafta dinlenip maç oynuyorsunuz, bir takımın puanı yok, oradan 3 puan alıyor.” Oh, bu takımın kiminle maçı var?’ Şu an o şans bizde yok ama Galatasaray-Fenerbahçe maçı oynanacak o zaman maçları olmayacak şampiyon belirlenecek onlar için lig bitecek Fenerbahçe yarışa devam etseydi Benim de maçım yok.Biri devam edip başkasının maçı bitse ne olacaktı.Maçta ne olacağını görmek için beklerdi.Bu bahislerde nasıl bir karar alınmalı, kafamda kurmuştum en başından söylemeye çalıştım ama tartışmanın o tarafına gelmemek için hiç girmedim.Hep futboldan bahsettik.Bugün konuşacağız ama ligi planlarken öyle oluyor. doğru planlamak gerekiyor.”

habereldivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu