Haber

Taksim’de kısa mesafeli yolcuları tercih eden taksici gözaltına alındı

Taksim’de kısa mesafe yolcularını tercih eden ve taksimetreleri açmayan taksiciler için denetim yapıldı. Denetim sırasında aracının bağlanmasına tepki gösteren ve polis ekiplerine direnen taksici gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik polisleri, Taksim Meydanı’nda kısa mesafe yolcu seçen ve taksimetreyi açmayan taksicilere yönelik denetim yaptı. Kontrol sırasında araçlar tek tek durdurularak taksicilerin evrakları kontrol edildi. Meydanda taksileri durduran resmi ekipler, vatandaş kılığında sivil gruplar üzerinden kısa mesafe yolcu seçen taksicileri tespit ederek cezai işlem uyguladı.

Polise direndi, gözaltına alındı

Yapılan incelemelerde yolcu seçtiği belirlenen Barış Ç. isimli taksi şoförü, aracının bağlanacağını öğrenince feshederek ekiplere direniş gösterdi. Polis gruplarına zor anlar yaşatan Barış Ç. gözaltına alınarak Taksim Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sürücüye fren lambasını yakmadığı için 436 TL, yolcu seçtiği için 464 TL ceza kesildi. Taksi bağlandı ve otoparka çekildi.

Denetimlerde yolcu seçtiği belirlenen 3 taksiciye 464’er TL para cezası kesildi.

Öte yandan taksilere yönelik denetimlerin kent genelinde devam edeceği öğrenildi. – İSTANBUL

haberdevrekani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu