Haber

Türkiye’de hiç kimsenin giremediği bir ev var! Yolunuz düşerse sakın uğramayın

Türkiye güçlü mimarisi ve çokkültürlülüğü nedeniyle Avrupalı turistlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor. Her bölgesinde farklı bir kıssa bulunan ülkemizin en çok ziyaretçi aldığı bölgelerinin başında da İstanbul’da bulunan Adalar bölgesi geliyor. Özellikle Büyükada, özellikleri nedeniyle turistler arasında bir numara olarak görülüyor.

ALMAN GENERALİN EVİ

İşte Büyükada‘da o denli bir mesken var ki, hakkındaki kıssa nedeniyle kimse bu konutun içerisine giremiyor. Perili olduğu tez edilen Alman generalin meskeni, uzun vakitten bu yana terk edilmiş durumda. Konutla ilgili öyküyü sizler için derledik.

HALK YILLARDIR UZAK DURUYOR

Birinci Dünya Savaşı’nda, Osmanlı ordusunda görev yapmış olan bir Alman generaline ait olduğuna inanılan ev, Büyükada‘nın doruğunda, çok ıssız bir yere inşa edilmiş. Yokuş üst fayton seyahatinin akabinde koruluğun içinde uzun bir yol yürüyüp doruğa vardığınızda, harabe hâline gelmiş kalıntılar, garip bir bahçe kapısı ve ayakta kalan bir müştemilat çıkıyor karşınıza. Perili olduğuna inanıldığından yıllardır ada halkı yerden uzak durmuş.

“GECELERİ SESLER GELİYOR”

Bölge halkından kimilerinin hususla ilgili tanıklıkları ise çok enteresan. Büyükada sakinleri mesken hakkında şunları söylüyor: “Geceleri evden uğultu geldiğini duyanlar var. Bizim burada yaşayan insanlar geceleri eve pek yaklaşmıyor. Terk edilmiş durumda. İçerisi tamamen harabe. Generalin hayaletinin de ev olduğu söyleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu