Haber

Vicdanlı dolandırıcı depremzedelere dayanamadı!

Dolandırıcının açıklamasında, “Efendim biz dolandırıcıyız. Ben depremzedeleri dolandıramam. Araç kiralama dolandırıcıları çok var. Dikkat edin. Sahte sitelere para kaptırmayın. Havale ve EFT ile para atmayın. Allah’a emanet olun.” ” yazıldığı görülmektedir.

Kahramanmaraş’ta 11 ilde meydana gelen depremlerde binlerce kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. Felaketin ardından başta Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere depremzedeler Elazığ’a akın etti.

MUHTEŞEM DİYALOG

Teze göre Elazığ’da depremzede bir kişi, araç kiralamak için internet sitesinde bulduğu telefonla bir araç kiralama firması ile iletişime geçmeye başladı. Dolandırıcı ile vatandaş arasındaki diyalog herkesi şaşırttı.

“ÖĞRETMEN BİZ DOLANDIRICILIĞIZ”

Dolandırıcı, konuştuğu kişinin depremzede olduğunu anlayınca, “Efendim biz dolandırıcıyız. Ben depremzedeleri dolandıramam. Araç kiralama dolandırıcıları çok var. Dikkat edin. Sahte sitelere para kaptırmayın. Bunu yapın.” havale veya EFT ile para atmayın.Allah’a emanet olun.”

DOLANDIRICIDAN “DİKKATLİ OLUN” UYARISI

Dolandırıcı, depremzedeyi de dikkatli olması konusunda uyardı. Sosyal medyada paylaşılan iletişim fotoğrafları binlerce etkileşim aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu