Haber

Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde mesajlar yayımlandı

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Lideri Veysel Güner, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güner, mesajında, Türk milletinin istiklâline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün bitiş tarihi olan 10 Kasım’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakarlıklarını anlama günü olarak algılandığını belirterek, bir günlük yas yerine.

Atatürk, “Beni görmek mutlaka yüzümü görmek anlamına gelmez. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız, hissediyorsanız bu yeterli.” Onların duygu ve düşüncelerini anlamanın önemine vurgu yaptığını belirten Güner, şöyle konuştu:

“Bugün, sevgili Atatürk’ün gösterdiği istikamet doğrultusunda, Cumhuriyetimizin kuruluş ilke, fikir ve ideallerine sıkı sıkıya bağlı kalarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Atatürk’ün manevi kişiliği önünde saygıyla eğiliyoruz. Şan ve şerefinin 100. yılına ulaşan Cumhuriyetimizin kurucusu, “Kendisini vefatının 85’inci yılında bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, en büyük eseri olan Cumhuriyet’e sahip çıkma kararlılığımızı yineliyor, sonsuza kadar hayatta.”

TGD Yönetim Kurulu Başkanı Doğan

Trakya Gazeteciler Cemiyeti (TGD) Lideri Orhan Doğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Doğan, mesajında ​​Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılında şükran, minnet ve özlemle anıldığını belirtti.

Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi kazanarak Türk milletinin yaşam tarzını muasır medeniyetler seviyesine getiren Atatürk’e duyulan özlemin her 10 Kasım’da arttığını belirten Doğan, şöyle konuştu:

“Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Cumhuriyetimizin 100. yılında anmak bir başka özlem ve şükran duygumuzu perçinliyor, onun çizdiği yolda daha anlamlı yürümek boynumuzun borcudur. Tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Onu daha iyi anlamak ve Cumhuriyete olan güvenini korumak için.”Varlığımızla inandığımız ilke ve devrimler ışığında yürüyüşümüze devam edeceğiz. Onları sonsuz özlem, şükran, vefa ve saygıyla anıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu