Haber

Başkan Coşkun; “Atatürk her zaman milletimizin gönlünde yaşayacaktır”

Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk ve dünya tarihine adını yazdıran büyük cumhurbaşkanının aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde kendisini bir kez daha özlem, saygı, sevgi ve minnetle andıklarını belirten Önder Coşkun, “Ömrünü vatanına adayan Atatürk’ü, Vatanı ve milleti, ülkenin zorlu kurallarına ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen milletine sadık kaldı.” Aldığı güç ve takviyeyle bağımsız ve milli egemenliğe dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük etti. Hayatını Türk Milletinin bağımsızlığına adamış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakarlıklarını anlama günü olarak anlıyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Beni görmek, mutlaka yüzümü görmek anlamına gelmez. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız bu yeterli’ diyerek, onun duygularını anlamanın ve anlamanın önemine vurgu yaptı. fikirler.

Başkan Coşkun mesajını şu ifadelerle sonlandırdı:

“10 Kasım 1938’de fiziki olarak aramızdan ayrılmış olsa da, yaşadığımız topraklarda ve dünyada unsurları, fikirleri ve eserleriyle yaşayan Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir özlem ve saygıyla anıyoruz. Savaşımızın önderi Bağımsızlığın eşsiz kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde her zaman yaşayacaktır”, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları, bağımsızlık mücadelemizin kahraman şehitleri ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu